2 maja o poranku z Helu wyrusza nasza biało-czerwona sztafeta. Przemierzymy z polską flagą całą Polskę. Ostatnim przystankiem będzie Zakopane. Zobaczcie, jak dokładnie będzie przebiegać trasa i dołączcie do nas!

Zaczynamy na Helu!

Sztafeta wyruszy poranku, już o godzinie 6:00. Startujemy z portu na Helu superszybką łodzią motorową (typu R.I.B., jakich używają do wykonywania swoich zadań komandosi z FORMOZY i GROM-u). Podróż do Sopotu zajmie naszemu reporterowi Kubie Kałudze i słuchaczom RMF FM około pół godziny. Chcielibyście być wśród osób, które znajdą się na pokładzie? TUTAJ ZNAJDZIECIE SZCZEGÓŁY

Po godzinie 7:00 na pewno będziemy już na sopockim molo. Jeśli lubicie poranny jogging - zapraszamy. Dołączcie do naszej ekipy i wraz z nami przebiegnijcie z biało-czerwoną flagą. Nasz trójmiejski odcinek sztafety zakończymy na pl. Konstytucji przy słynnym Monciaku. Stamtąd wozem strażackim ruszymy na lotnisko w Gdańsku. Stamtąd odlecimy wraz z słuchaczami, i oczywiście z biało-czerwoną flagą, do Warszawy. Planowany odlot: o godzinie 08:50.

Zobaczcie, gdzie możecie do nas dołączyć w Sopocie. 

Warszawa i wspólny bieg ponad podziałami

Na warszawskim Okęciu planowo wylądujemy o 09:50. Ale nasza żółto-niebieska ekipa pojawi się w Porcie Lotniczym im. Chopina już przed 9:00. Będziemy rozdawać biało-czerwone chorągiewki i wyśmienite ciastka.

O godzinie 10:00 wyruszymy z lotniska do centrum miasta zabytkowym autobusem typu "ogórek". Przejedziemy biało-czerwonym pojazdem na Krakowskie Przedmieście. Około 10:30 będziemy pod pomnikiem Mickiewicza, gdzie będą czekać na nas... politycy pięciu partii zasiadających obecnie w Sejmie. Parlamentarzyści wezmą udział w naszej sztafecie. Sztafecie ponad podziałami. Możecie do nas dołączyć! Przebiegniemy na Dworzec Centralny. Tam na peronie, około godziny 11:30, dziennikarz RMF FM przekaże flagę piosenkarzowi Antkowi Smykiewiczowi.

Sprawdź, gdzie w stolicy możesz dołączyć do naszej sztafety:

Z Dworca Centralnego w Warszawie Antek Smykiewicz w towarzystwie grupy słuchaczy RMF FM zabierze flagę do pociągu. A Pendolino zawiezie nas do Krakowa!

W stolicy Małopolski będziemy planowo o 14:07. Czekajcie na nas na dworcu! Przebiegniemy z flagą przez Planty na Rynek Główny. Zobaczcie, jakie będziemy rozdawać koszulki:

Na Rynku Głównym będą czekać na Was pyszne ciastka i chorągiewki. Tam flagę przechwyci Rafał Sonik, który uda się z nią na Kopiec Kościuszki. Na kopcu flagę przejmą rajdowcy z RMF4RTeam. Około godziny 15:00 terenówki wyruszą do Zakopanego.

Oto trasa naszej sztafety w Krakowie:

Zakopane - ostatni etap sztafety

W stolicy polskich Tatr będziemy około godziny 17:30. Biało-czerwona flaga wjedzie samochodem terenowym Gubałówkę - tam powitają ją mieszkańcy Zakopanego, górale i turyści. 

Następnie sztafeta zjedzie kolejką linowo-terenową ze szczytu Gubałówki do Zakopanego. Tam, około 18:00 przejmą ją ratownicy tatrzańscy. Przewiozą ją swoim samochodem na Kalatówki w Tatrach, gdzie czekać będzie już na nich nasz znany himalaista i narciarz wysokogórski Andrzej Bargiel. Wbiegnie on z flagą, zapewne miejscami po pas w śniegu, na szczyt Giewontu. Bargiel ma rozpocząć bieg około godziny 19:00, a na szczyt trafić dokładnie o zachodzie słońca.