Policjanci z Pabianic k. Łodzi zatrzymali dwóch oszustów, którzy podając się za krewnych wyłudzali od starszych osób pieniądze. Przestępcy wpadli dzięki czujności 97-letniej kobiety. Staruszka zawiadomiła policję, która zorganizowała zasadzkę.

Do 97-letniej pabianiczanki zadzwonił młody mężczyzna podający się za jej bratanka. Rzekomy krewny opowiedział kobiecie zmyśloną historyjkę o wypadku i poprosił ją o pomoc finansową w wysokości 28 tys. zł. Po gotówkę miał się zgłosić jego kolega.

Starsza pani słysząc w słuchawce "zmieniony" głos bratanka i podejrzewając, że mężczyzna próbuje ją oszukać, zawiadomiła policję. W mieszkaniu kobiety policjanci urządzili zasadzkę na oszustów. Wpadli, gdy przyszli po pieniądze - mówi rzeczniczka pabianickiej policji Joanna Szczęsna. Zatrzymani mają 25 i 32 lata. Okazało się, że metodą "na krewnego" oszukali m.in. troje mieszkańców Pabianic w wieku od 70 do 88 lat. Podając się w rozmowach telefonicznych za siostrzeńca lub bratanka i opowiadając wymyślone historie, wyłudzili od starszych osób po kilkanaście tysięcy zł.

Obaj sprawcy decyzją sądu trafili do aresztu. Grozi im kara do 8 lat więzienia.