Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 152 w Łodzi mają własną płytę. Było to możliwe dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego. Na krążku znalazły się piosenki o Łodzi.

Wydaje się, że nagrać płytę to pestka, ale to jest bardzo dużo ciężkiej pracy - opowiada jedna z uczennic Szkoły Podstawowej ner 152. Musiałyśmy wielokrotnie jeździć do studia i nagrywać. 

Inna dziewczynka dodaje: Było wtedy lato, było gorąco i w taką super pogodę musiałyśmy jechać na nagrania, a wszyscy inni koledzy się bawili

Trzecia z uczennic przyznaje, że były trudne momenty: Nagrania trwały po 5 godzin i zdarzało się, że jedną piosenkę musiałyśmy śpiewać przez 3 godziny. Jednak z efektu jesteśmy bardzo zadowolone.

Zawsze marzyłam o tym, żeby nagrać płytę z naszymi piosenkami o Łodzi i to się udało dzięki Budżetowi Obywatelskiemu - mówi pomysłodawczyni projektu Anna Drzewiecka - Pomysł wziął się stąd, że gdy pojawialiśmy się na przeglądach czy braliśmy udział w Urodzinach Tuwima lub święcie Piotrkowskiej, to inni nauczyciele pytali nas, skąd mamy te łódzkie utwory. Piosenki podobały się naszym dzieciom, więc pomyśleliśmy, że innym uczniom też się spodobają. 

Płyta została wydana w tysiącu egzemplarzy i już trafiła do łódzkich szkół. Nagrania mogą być wykorzystywane na lekcjach muzyki czy na zajęciach pozalekcyjnych. Kompozytorem i współtwórcą tekstów jest Jerzy Mila, który bardzo chwali sobie współpracę z młodymi wokalistkami.

Praca z dziećmi i dla dzieci jest bardzo wdzięczna. Piosenki powstawały pod wpływem natchnienia i zwykle najpierw były to słowa, a później muzyka. Cieszę się, że inne dzieci też mają dostęp do tych utworów. Mamy już przygotowany pierwszy śpiewnik, a drugi - jest w opracowaniu - dodaje Mila. Wydanie płyty kosztowało 19 tys. zł.

(j.)