W związku z modernizacją budynku dworca Kraków Płaszów od jutra podróżni będą korzystać z kontenerowego dworca tymczasowego. Będzie on stał w pobliżu przejścia podziemnego na perony. Do dyspozycji pasażerów będą kasy, toalety i czynna całą dobę poczekalnia.

Jak poinformowała rzeczniczka Prasowa PKP S.A. Katarzyna Mazurkiewicz, że w pierwszych dniach nowej organizacji ruchu pasażerowie mogą liczyć na pomoc, a drogę do dworca tymczasowego będą wskazywać żółte tablice informacyjne.

Do tej pory na stacji w Krakowie-Płaszowie wyburzono parterową część budynku dworcowego. Trwają prace demontażowe na piętrze tego obiektu oraz na terenie obok dworca.

Po zakończeniu modernizacji dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku wymienione zostaną okna, drzwi i instalacje wewnętrzne oraz odnowiona elewacja. Na dworcu będzie też część usługowo-handlowa, a na piętrze znajdą się pomieszczenia biurowe.

Powierzchnia użytkowa starego dworca wynosiła nieco ponad 862 m kw., zmodernizowany obiekt będzie miał 556 m kw. Decyzję o częściowej likwidacji obiektu podjęto po przeanalizowaniu układu funkcjonalnego budynku oraz jego komercyjnego potencjału. Po przebudowie dworzec będzie bardziej ekonomiczny w utrzymaniu.

(abs)