Rząd nie pozostawi bez pomocy osób poszkodowanych w nawałnicach - powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Dodał, że premier i szef resortu spraw wewnętrznych i administracji są na bieżąco informacji o sytuacji poszkodowanych.

Dworczyk pytany w Sejmie, czy będzie pomoc dla osób, które ucierpiały w nawałnicach, odpowiedział: "Rząd oczywiście nie zostawi żadnego poszkodowanego bez wsparcia". Dodał, że nie zna dokładnej skali strat i nie ma dokładnej wiedzy na temat poszkodowanych

Podobnie jak w przypadkach innych, tak dramatycznych (wydarzeń, jak) ostatnio wypadek w kopalni, w konsekwencji, którego były ofiary śmiertelne, rząd i premier reagowali - tak samo oczywiście w tej sytuacji rząd na pewno nie pozostawi bez pomocy osób poszkodowanych - zapewnił.  Jak zaznaczył, pomoc poszkodowanym jest zadaniem wojewodów. Wojewodowie są na bieżąco w kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Na bieżąco minister i premier są informowani - powiedział szef KPRM.

Jak najszybsze usunięcie skutków nawałnic, które przeszły nad Polską, to nasz absolutny priorytet. W akcję zaangażowane jest od samego początku ponad 20 tys. funkcjonariuszy. Nasze myśli są ze wszystkimi ofiarami i poszkodowanymi - napisał wcześniej na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.


 W czwartek wieczorem i w nocy z czwartku na piątek nad Polską przeszedł front burzowy. Podczas burz ok. 10 osób zostało poszkodowanych. Ponad 60 tys. odbiorców pozostaje bez prądu.

Zespół prasowy Komendy Stołecznej Policji poinformował, że w wyniku obrażeń odniesionych po uderzeniu przez konar drzewa zmarł zastępca burmistrza Wołomina Robert Makowski. Informacje o śmierci wiceburmistrza potwierdził jego sekretariat w urzędzie miejskim w Wołominie.