To było szkolenie z użyciem broni w jednej z policyjnych strzelnic. Strażnicy używali pistoletów P-64. Ta broń zwykle strzela pojedynczo. Ty razem jednak jeden z pistoletów wystrzelił serią. Najciężej ranny strażnik został trafiony w kręgosłup. Przebywa w jednym z radomskich szpitali.
Po tym wydarzeniu szef służby więziennej zdecydował o wycofaniu z użycia pistoletów P-64. Strażnicy będą używać glocków. Konieczne są dodatkowe zakupy tego typu uzbrojenia., bo P-64 to najpopularniejsze pistolety w służbie więziennej.