Dwie osoby zostały zatrzymane ws. zabójstwa 20-latka w Żyrardowie. Mężczyzna zginął w nocy ze środy na czwartek. Zatrzymani na razie nie usłyszeli zarzutów. Jak ustalili śledczy, znali zastrzelonego mężczyznę.


Kilka godzin po zdarzeniu policjanci z Żyrardowa, Radomia oraz Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat, którzy mogą mieć związek z zabójstwem 20-lata w Żyrardowie.

Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o związek z tym przestępstwem - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska. 

Zatrzymanym nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Wstępnie ustalono, że obaj znali 20-latka, który został zastrzelony.

Dotychczas w sprawie przesłuchano ponad 20 świadków. Trwają dalsze czynności, w tym także kolejne przesłuchania - podkreśliła prokurator Śmigielska-Kowalska.

Rzeczniczka płockiej prokuratury Okręgowej zapowiedziała, że oprócz sekcji zwłok 20-latka, planowane jest powołanie biegłych m.in. z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej. 

Jak zginął 20-latek?

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy.

Około godziny 2:00 w nocy do 20-letniego mężczyzny, stojącego wraz z koleżanką przy bramie do jednej z kamienic w Żyrardowie, podjechał samochód, z którego po otwarciu szyby został oddany strzał. Pocisk trafił mężczyznę w szyję, powodując zgon na miejscu - relacjonowała prokurator Śmigielska-Kowalska. 

Samochód, z którego oddano śmiertelny strzał, odjechał. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.