Dwie dziewczynki potrącone na przejściu dla pieszych
Publikacja: Poniedziałek, 14 lutego (12:04)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Ciężarówka potrąciła dwie dziewczynki na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Golina (Wielkopolska). Obie przebywają w szpitalu, stan jednej jest ciężki. Dziewczynki w wieku 10 i 11 lat szły do szkoły.
Na przejściu nie ma osoby pomagającej dzieciom w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię. Droga w chwili wypadku była czarna i miała suchą nawierzchnię. Odcinek trasy jest w tym miejscu prosty.
Policjanci badają stan techniczny samochodu. Policja ustaliła, że 50-letni kierowca był trzeźwy i jechał z niewielką prędkością.