Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności niedzielnego wypadku podczas festynu w Szreńsku na Mazowszu. Karuzela, z której korzystało kilka osób, złamała się i spadła na ziemię. Jak się okazało, urządzenie obsługiwało dwóch nietrzeźwych mężczyzn.

W wypadku, do którego doszło w niedzielę po godzinie 21, ranne zostały dwie nastolatki w wieku 15 i 16 lat oraz 28-letnia kobieta. Wszystkie są mieszkankami powiatu mławskiego.

28-latka m.in. z obrażeniami klatki piersiowej została przewieziona do szpitala w Mławie. Dwie ranne nastolatki trafiły do placówek w Ciechanowie i Żurominie.

Do wypadku doszło na terenie boiska, na którym rozstawiło się wesołe miasteczko. Mężczyźni, którzy obsługiwali karuzelę, byli pijani. Jeden z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, drugi ponad promil.

Karuzela była częścią wesołego miasteczka, należącego do prywatnej firmy z Łodzi. Policjanci z Mławy zatrzymali dwóch nietrzeźwych pracowników obsługujących karuzelę oraz właściciela wesołego miasteczka. Grozi im do 3 lat więzienia.

(ug)