Drogowcy zajęli całą wjazdową nitkę drogi krajowej nr 10 - od ul. Zwierzynieckiej, aż do Wiosennej. Ruch w obie strony odbywa się po pasie wyjazdowym. Ponadto wprowadzono ograniczenie prędkości z 80 km/h, które obowiązywało do tej pory, do 40 km/h.
Od dzisiaj w remoncie jest także centrum miasta. Całkowicie wyłączono skrzyżowanie Alei Wyzwolenia z ul. Krasińskiego i Słowackiego. Przepuszczana jest tylko komunikacja miejska i pojazdy uprzywilejowane. Wyznaczone przez drogowców objazdy prowadzą wąskimi uliczkami dzielnicy Niebuszewo.