​Maszynista Kolei Dolnośląskich został oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron stacji Jezierzany. Wszystko zarejestrowały dwie kamery. Na szczęście obyło się bez groźnych konsekwencji dla pasażerów pociągu relacji Lubań Śląski - Wrocław Główny i pracownika, który zaraz po tym zdarzeniu zaalarmował służby.

Dwukrotnie, w odstępach czasowych, nasz maszynista przeszedł badania okulistyczne, aby wykluczyć uszkodzenie wzroku. Przez kilka pierwszych dni jego wzrok był podrażniony, musiał zakraplać oczy. Na szczęście do trwałego uszkodzenia nie doszło - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

Na nagraniu z kabiny pociągu widać, jak maszynista został chwilowo oślepiony wiązką. Sprawa została zgłoszona na policję. 

Takie skandaliczne zachowania są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia kierującego, ale i zagrażają bezpieczeństwu pasażerów - dodaje Bartłomiej Rodak. 

Rzecznik podkreślił, że bezpieczeństwo podróżnych i pracowników jest dla Kolei Dolnośląskich priorytetem. Dlatego reagujemy stanowczo. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich zachowań - stwierdził.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poznań: Wypadek z udziałem tramwaju, trzy osoby ranne