Autokar najprawdopodobniej wpadł do rowu w trakcie nagłego hamowania. Wiemy już, że rannych zostało 14 osób, w tym jedną trzeba było przetransportować do szpitala śmigłowcem. Nie wiemy, w jakim stanie są ranni - powiedziała Katarzyna Czepil ze świdnickiej policji. Kierowca był trzeźwy, jednak jego krew została także pobrana do dodatkowego badania"- dodała Czepil.
Wrak autobusu został usunięty, a droga krajowa nr 5 koło została, po 4 godzinach odblokowana.