RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dewastowali dwujęzyczne tablice z nazwami

Publikacja: Czwartek, 15 lipca (17:56) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Opolscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zamalowywali polsko-niemieckie tablice z nazwami miejscowości. Takie tablice są stawiane w miejscowościach, gdzie co najmniej 20 procent mieszkańców przyznaje się do niemieckich korzeni. Czterech wandali w wieku od 20 do 31 lat zatrzymano w niedzielę w nocy w okolicach Zębowic.

To mieszkańcy Krakowa. W ich samochodzie znaleziono puszki farby, drewnianą i gumową pałkę, nóż oraz naklejki propagujące ruch narodowy.

Policjanci ustalili, że tej nocy zniszczono cztery tablice w powiecie oleskim - w miejscowościach Rzędowiec, Warłów, Szemrowice oraz Zębowice.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: