Mieszkańcy stolicy i turyści mogą już korzystać z bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu m.in. na Starym Mieście i Trakcie Królewskim. Jest to pierwsza darmowa sieć w Warszawie, realizowana bezpośrednio przez stołeczny ratusz. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie internetu w okolicach Stadionu Narodowego.

Osoba, która chce skorzystać z internetu, powinna wybrać sieć UM Warszawa, po czym wyświetli jej się strona z regulaminem korzystania z Internetu - powiedział Tomasz Andryszczyk z biura prasowego urzędu miasta. W części miasta, w której można korzystać z internetu, zamontowano 13 nadajników. Koszt przedsięwzięcia to 100 tys. zł.

Połączenie możliwe jest dla dowolnych urządzeń posiadających kartę Wi-Fi (np. telefon komórkowy, laptop, palmtop). Jednorazowe połączenie trwa do 30 minut, a kolejna sesja możliwa jest po ponownym zalogowaniu. Maksymalna liczba osób, która może jednocześnie korzystać z sieci, to 1200 użytkowników.

W następnych miesiącach planowane jest uruchomienie internetu w okolicach Stadionu Narodowego i ul. Francuskiej. Tam internet zostanie uruchomiony wiosną przyszłego roku. Rozważane jest także uruchomienie internetu w okolicach Placu Grzybowskiego i Placu Trzech Krzyży.

W Warszawie działa już bezpłatna, bezprzewodowa sieć internetowa - BemowoNET - dostępna dla mieszkańców dzielnicy Bemowo (projekt realizowany przez Urząd Dzielnicy Bemowo).