Między innymi Antoni Macierewicz, Beata Mazurek i Elżbieta Witek znajdują się na liście kandydatów rozważanych w Prawie i Sprawiedliwości w kwestii obsadzenia fotela wicemarszałka Sejmu po Joachimie Brudzińskim.

Według informacji dziennikarza RMF FM, na krótkiej liście kandydatek do fotela wicemarszałka jest między innymi obecna rzeczniczka partii Beata Mazurek oraz była szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło - Elżbieta Witek. Postawienie na kobietę to ma być kontynuacja rekonstrukcji, łagodzenia wizerunku PiS-u - usłyszał Mariusz Piekarski od jednego z ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Ciągle otwarta jest jednak furtka dla Antoniego Macierewicza, o ile da on do zrozumienia, że jest zainteresowany objęciem funkcji wicemarszałka Sejmu.

Jak usłyszał nasz reporter, nikt oficjalnie nie złożył mu takiej oferty.

Wczoraj w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka PiS Beata Mazurek przyznał, że nie ma jeszcze decyzji, kto zastąpi Joachima Brudzińskiego na funkcji wicemarszałka Sejmu; możliwe, że decyzja zapadnie na tym posiedzeniu Sejmu - oświadczyła.

Posiedzenie Sejmu rozpoczęło się we wtorek rano i zaplanowane jest do czwartku.

Wczoraj został zaprzysiężony nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Ze stanowiskiem pożegnali się Anna Streżyńska, Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz. Szefem MON został Mariusz Błaszczak, jego resort z kolei przejął dotychczasowy  wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.


 

Rekonstrukcja rządu. Zobacz zmiany
(ł)