W Klinice „Budzik” wybudził się ze śpiączki czwarty pacjent. To 13-letni Dawid, który uległ wypadkowi 14 sierpnia 2013 roku.

Dawid trafił do Kliniki "Budzik" we wrześniu. Wczoraj chłopiec wybudził się ze śpiączki. Jak czytamy w komunikacie na stronie fundacji, chodzi i komunikuje się z otoczeniem.

Dawid jest czwartym pacjentem Kliniki, który wyszedł tu ze śpiączki i pierwszym chłopcem!

25 października, po 7 miesiącach ze śpiączki wybudziła się 16-letnia Klaudia. W marcu - w dniu jej 16. urodzin - potrącił ją samochód.

Miesiąc wcześniej piękną niespodziankę sprawiła sobie i bliskim 16-letnia Klaudia ze Słupska. Ona także została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło w maju. Do "Budzika" trafiła w lipcu prosto z intensywnej terapii.

26 września w klinice wybudziła się 10-letnia Wiktoria. Była w śpiączce od wiosny tego roku, kiedy potrącił ją samochód. Pierwsze diagnozy lekarskie nie dawały nadziei na wybudzenie dziecka. W lipcu dziewczynka trafiła do "Budzika". Pod koniec września otworzyła oczy i powiedziała... mamo.

Klinika "Budzik" to pierwszy w Polsce szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce, działający przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od lipca tego roku do kliniki przyjmowani są pierwsi mali pacjenci.