Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Chociszewo w województwie lubuskim samochód ciężarowy wjechał pod pociąg osobowy. W wypadku zginął kierowca ciężarówki. "Podróżnym i obsłudze pociągu nic się nie stało" – poinformował rzecznik lubuskich strażaków Dariusz Szymura.

Z niewiadomych przyczyn kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg relacji Zbąszynek - Gorzów Wlkp. 

Do wypadku doszło we wtorek około godz. 7:40 - przekazał rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA Mirosław Siemieniec. 

Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu przekazała natomiast, że do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe na drodze dojazdowej do jednej z firm. W wyniku uderzenia pociągu kabina ciężarówki została całkowicie zniszczona.

Pociągiem jechało siedmiu pasażerów i dwie osoby obsługi. Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Kierowca ciężarówki jechał sam. Przybyły lekarz stwierdził jego zgon. Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej - powiedział Szymura.

Obecnie pod nadzorem prokuratora trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Jak dodał Siemieniec, przejazd był właściwie zabezpieczony i była zapewniona dobra widoczność, a znaki informowały o skrzyżowaniu kolejowo-drogowym i wymogu zachowania szczególnej ostrożności.

Ruch na linii Zbąszynek - Gorzów Wielkopolski jest czasowo wstrzymany. Zostanie wznowiony po zakończeniu działań przez służby. Do tego czasu między Zbąszynkiem a Lutolem Suchym wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Podróżnym w pociągach oraz na stacjach na bieżąco przekazywane są komunikaty o aktualnej sytuacji na linii.