Ciężarówka doszczętnie zniszczyła bramę do Kancelarii Prezydenta przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Na nagraniach i zdjęciach widać pogięte przęsła i zniszczony napis.

Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka przekazał PAP, że teren, na którym znajdowała się brama nie należy do Kancelarii Sejmu. Teren nie należy do Kancelarii Sejmu, mimo iż jest to jedna z dróg wjazdowych do parlamentu. W związku z wypadkiem ten wjazd od strony ul. Wiejskiej jest zablokowany - przekazał dyrektor CIS.

Jak poinformował podkom. Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji o zdarzeniu służby zostały poinformowane przez Służbę Ochrony Państwa. SOP miał przekazać, że kierujący samochodem ciężarowym wycofując uszkodził bramę. Dodał, że zdarzenie to jest traktowane jako kolizja. Kierowca został sprawdzony alkomatem - był trzeźwy.

Jeden ze świadków zdarzenia przekazał, że ciężarówka volvo uderzyła w lewy filar bramy, zakleszczyła się, a następnie ruszyła do przodu wyrywając całą bramę.


Brama znajduje się u wjazdu na teren należący do prezydenckiej kancelarii zaraz za budynkami Sejmu, tuż obok sejmowego biura przepustek.

SPRAWDŹ: Pościg i strzały na Śląsku. Policja szuka dwóch osób