Prokuratura Rejonowa w Zgierzu wystąpiła do sądu z wnioskami o aresztowanie 28-latki i jej 29-letniego partnera, podejrzanych o zabójstwo 49-letniego mieszkańca Aleksandrowa Łódzkiego. Według ustaleń śledczych do zbrodni doszło w czwartek, natomiast owinięte w dywan ciało mężczyzny znaleziono w nocy z soboty na niedzielę pod mostem na rzece Bzurze w okolicach Aleksandrowa Łódzkiego.

W związku ze sprawą zatrzymano 28-latkę, która od ponad miesiąca wynajmowała pokój u pokrzywdzonego oraz jej o rok starszego chłopaka, zamieszkałego w okolicach Aleksandrowa.

Podczas przesłuchania zatrzymani częściowo przyznali się do postawionych im zarzutów zabójstwa. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W związku z podejrzeniem poplecznictwa zatrzymany został ponadto 37-letni znajomy 28-latki. Czynności z jego udziałem wykonywane będą we wtorek - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi prok. Krzysztof Kopania.

Śledczy: Sprawcy podjęli próbę ukrycia zwłok

Zdaniem śledczych, z dowodów wynika, że podejrzani następnego dnia po pozbawieniu życia ofiary podjęli próbę ukrycia zwłok. Pożyczonym samochodem dostawczym przewieźli owinięte w dywan ciało i zrzucili je z mostu.

Z przeprowadzonej w poniedziałek sekcji zwłok wynika, że ofiara doznała obrażeń wewnętrznych głowy i klatki piersiowej, miała też głęboką ranę na szyi.