Rozpoczynający się tydzień przyniesie zmianę pogody. Chłodno i wietrznie będzie do czwartku. Wraz z końcem tygodnia nadejdzie ocieplenie - będzie więcej słońca, a termometry wskażą nawet 18 stopni - prognozuje IMGW-PIB.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego przewidują, że rozpoczynający się tydzień przyniesie zmianę pogody. Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i zostanie z nami aż do czwartku. W tym czasie maksymalna temperatura powietrza nie przekroczy 10 stopni Celsjusza - zapowiadają.

Poniedziałek był pochmurny. W niektórych regionach przelotnie padał deszcz, deszcz ze śniegiem, a nawet śnieg.

Do czwartku chłodno i deszczowo

Wtorek nadal będzie pochmurny, chłodny, z przelotnymi opadami deszczu i śniegu, możliwymi burzami. W Tatrach spadnie nawet 10 cm śniegu, a na Pomorzu znów ok. 5 cm. Temperatura powietrza wzrośnie maksymalnie do 6 stopni C, ale nocą obniży się do -3 stopni C, a w rejonach podgórskich nawet do -6 stopni C. Utrzymywać się będzie silniejszy i porywisty zachodni wiatr - prognozuje Instytut.

Pochmurna, wietrzna i zimna aura z opadami deszczu i śniegu utrzyma się również w środę i w czwartek. Temperatura nocą spadnie do -3 stopni, ale w dzień wyniesie do 7 stopni.

Wkrótce wiosna w pełni

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. 

Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0 stopni C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10 do 18 stopni C - przewidują synoptycy.