Policjanci z Radomia zatrzymali parę nastolatków, którzy chcieli zabić 82-letnią kobietę. 16-latka i jej o rok starszy kolega tłumaczyli, że są fanami gier komputerowych i brakowało im adrenaliny.

Para pojawiła się w mieszkaniu starszej kobiety przy ulicy Puławskiej w Radomiu pod pretekstem przeprowadzenia ankiety. W pewnym momencie 17-latek zarzucił jej sznurek na szyję i zaczął dusić. Krzyk 82-latki usłyszała sąsiadka. Sprawcy przestraszyli się, że ktoś ich złapie i uciekli.

Zaalarmowani policjanci krótko po napadzie zatrzymali 16-latkę, potem namierzyli również jej kolegę. Dziewczyna trafiła do izby dziecka w Kielcach a chłopak do policyjnego aresztu.

Para poznała się na jednym z portali społecznościowych. 17-latek aby zrobić na dziewczynie wrażenie powiedział, że pracuje dla gangu.

Oboje są też fanami gier komputerowych. Jak twierdzą, dla adrenaliny chcieli zabić starszą i słabszą osobę, żeby zobaczyć jak to jest.

Sąd zdecydował, że 16-latka na trzy miesiące trafi do schroniska dla nieletnich. 17-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do tymczasowego aresztu.

(ug)