Są jeszcze możliwości wyjazdu na uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II w Rzymie. Wolne miejsca oferują m.in. organizacje kościelne i linie lotnicze. Ceny wyjazdów zaczynają się od tysiąca złotych. Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja. Do Rzymu na uroczystość może przyjechać co najmniej milion osób z całego świata.

Wyjazdy na beatyfikację organizują głównie organizacje kościelne. Jak przyznaje prezes Polskiej Izby Pielgrzymkowej Grzegorz Koziarski, nie ma już wielu ofert dla osób, które chcą pojechać na uroczystości. "Wolne miejsca można znaleźć głównie w autokarach" - powiedział.

Większe biura podróży nie mają w swoich ofertach wyjazdów na uroczystości. Chętni mogą jednak pojechać w tych dniach na wycieczkę autokarową objazdową do Włoch z opolskim biurem podróży Itaka. Wyjazd na 6 dni to koszt ok. 1,5 tys. zł za osobę (3 noclegi w okolicach Rzymu, wyjazd 28 kwietnia), a w przypadku krótszego - 5 dniowego pobytu to ok. 1,3 tys. zł za osobę (dwa noclegi w okolicach stolicy Włoch i wyjazd 29 kwietnia). Na obie wycieczki jest już niewiele wolnych miejsc.

Jeśli ktoś chciałby polecieć do Rzymu samolotem, musi się liczyć z wysoką ceną za bilet. Na 30 kwietnia z Warszawy do Rzymu mamy ok. 70 biletów - zaznacza rzecznik PLL LOT Leszek Chorzewski. Jak tłumaczył, im później ktoś kupi bilet, tym cena może być wyższa. Ze strony internetowej przewoźnika wynika, że za bilet na wylot z Warszawy 30 kwietnia i powrót 2 maja należałoby zapłacić ok. 3,5 tys. zł.

LOT codziennie lata do Rzymu ze stolicy Polski, a z Krakowa - trzy razy w tygodniu. Spółka uruchomi z Warszawy do Rzymu dwa dodatkowe rejsy - 30 kwietnia i 3 maja. LOT zapowiada, że do przewozu podróżnych na majowe uroczystości może wykorzystać większe maszyny.

Jeśli ktoś chciałby lecieć WizzAirem z Warszawy 29 kwietnia i wrócić 2 maja, to za bilet musiałby zapłacić ok. 1,5 tys. zł. Na trasie Katowice-Rzym wylot 30 kwietnia i powrót 2 maja cena biletu to ok. 1,9 tys. zł.

Specjalne rejsy czarterowe na rzymskie lotnisko Fiumicino 30 kwietnia z Warszawy, Krakowa i Łodzi zapowiadał Air Italy Polska. Na razie jednak organizowanie tych lotów jest wstrzymane. Powód? Małe zainteresowanie.