​Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnego z podejrzanych w aferze Sensus Group - dowiedział się reporter RMF FM. Dariusz B. wpadł w ręce agentów działających na polecenie prokuratury prowadzącej śledztwo dotyczące nieprawidłowości w ochronie dworców kolejowych podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Zatrzymany to przedsiębiorca, który startował w przetargu na ochronę dworców jako konkurent firmy Sensus. Przegrał, ale ostatecznie miał współpracować z wygraną spółką jako podwykonawca.

Z nieoficjalnych informacji dziennikarza RMF FM Krzysztofa Zasady wynika, że - podobnie jak główny wykonawca - wziął pieniądze, a usługi nie zrealizował.

Dariusz B. został zatrzymany w swoim domu niedaleko Legionowa. Trwają przeszukania. Potem mężczyzna ma trafić do prokuratury. Jak ustalił nasz dziennikarz, to najprawdopodobniej ostatnia z zatrzymanych osób w tym śledztwie, które już się kończy.

PKP przed Światowymi Dniami Młodzieży zawarło umowę na ochronę antyterrorystyczną dworców z firmą, która nie miała ani siedziby ani wpisu do KRS. Kontrakt wart był ponad 2 miliony złotych.

(ł)