Sensacja na profilu facebookowym byłej minister sportu. Joanna Mucha opublikowała zdjęcie wagonu z pociągu, którym jechała z Warszawy do Lublina z podpisem "myślałam, że takich pociągów już nie ma".


Internauci od razu włączyli się do dyskusji. "3. ligi hokeja też myśleliśmy że nie ma....", "Zapraszam na trasę Skierniewice-Warszawa", "Zdziwiona... Oderwana od rzeczywistości." Niektórzy takimi codziennie do szkoły jeżdżą. Czasem nawet gorszymi. Nie każdy ma do dyspozycji służbowy samochód za 200 tys. - piszą w komentarzach pod zdjęciem.

Joanna Mucha postanowiła odpowiedzieć internautom. "Drodzy. Trasę Warszawa- Lublin pokonuję kilka razy w tygodniu. Czasem samochodem, czasem pociągiem, zresztą, znajdziecie ślady w moich wcześniejszych wpisach. Jeżdżę siedem lat, ale takim pociągiem jeszcze nie jechałam..."

I w tym przypadku na ich reakcję  nie musiała długo czekać. "Są jeszcze pociągi, gdzie miejsca do siedzenia są drewniane" - zaznaczył Maciej. "Albo ludzi biją się o miejsca stojące". "Widzi Pani, a Polacy w takich właśnie warunkach pokonują codziennie kilkaset kilometrów - nie tylko na odcinku Warszawa-Lublin."

Do środowego poranka wpis byłej minister udostępniono na FB ponad 200 razy.