Szpital MSW w Bydgoszczy rusza z pilotażowym programem walki z nadwagą. Weźmie w nim udział 50 osób, które przez 12 tygodni będą chudnąć pod okiem psychologów, dietetyków i rehabilitantów. Zapisy już się zakończyły.

Program kierowany jest do osób dorosłych, które nie przekroczyły jednak 60 roku życia. Nic nie kosztuje, ale też nie każdy może wziąć w nim udział - warunkiem jest wskaźnik BMI wynoszący co najmniej 25. Trzeba też przejść podstawowe badania oraz próbę wysiłkową. Kandydatów mogą zdyskwalifikować np. cukrzyca czy chore serce.
 
Ci, którym uda się zapisać, zostaną podzieleni na dwie grupy, w których ćwiczenia odbywać się będą z różną intensywnością. I tak, pacjenci z kategorią A będą trenować trzy razy w tygodniu, a z kategorią B - dwa razy.  Jednak ćwiczenia to nie wszystko. Dla każdego z uczestników zostanie ułożona indywidualna dieta, będą również spotkania z psychologiem.
 
Program stawia na zajęcia grupowe między innymi po to, by uczestnicy mieli kontakt z innymi osobami dotkniętymi tym samym problemem. Jak jednak przekonuje dyrektor szpitala MSW Marek Lewandowski, to nie wszystko. Te osoby będą pewnie ze sobą rywalizowały i porównywały swoje wyniki. Do tego wcale nie wykluczamy, że powstaną znajomości, które zaowocują tym, że uczestnicy będą spotykać się np. w weekend i dodatkowo ćwiczyć - zauważa. Dodaje również, że grupa daje także dodatkową motywację - jeśli kogoś opuszczą chęci, inni pomogą je odzyskać.