Czwartkowy wieczór na Podkarpaciu upływa pod znakiem burz. Jak informuje straż pożarna, silny wiatr spowodował, że powalone drzewo zniszczyło naczepę tira oraz 7 stojących obok samochodów osobowych w miejscowości Podgrodzie w powiecie dębickim.

Jak informuje mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, po przejściu burz nad częścią Podkarpacia strażacy interweniowali kilkanaście razy. Nikt nie został ranny, a mundurowi usuwali głównie połamane konary drzew z ulic i chodników. W powiecie sanockim pomagali też zabezpieczyć uszkodzony dach domu jednorodzinnego.

Apelujemy o ostrożność. Jeżeli prognozy meteorologiczne zapowiadają burze połączone z silnym wiatrem, prosimy o nieparkowanie samochodów pod drzewami, pod reklamami wielkopowierzchniowymi. Prosimy, aby pościągać z balkonów i tarasów przedmioty, które zdmuchnięte przez wiatr, mogą zrobić komuś krzywdę - przypomina Betleja.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)