Sąd w Legnicy skazał mężczyznę , który brutalnie pobił chłopca. Wyrok to półtora roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 6 tysięcy złotych grzywny. Marek Ł. skopał siedmiolatka, kiedy malec rzucił piłkę pod jego samochód. Dziecko jest do tej pory rehabilitowane po ciężkim złamaniu nogi.

Prokurator uważa, że wyrok jest za niski, obrońca Marka Ł że za wysoki, bo jego klient został sprowokowany przez chłopca do takiego zachowania. Sprawca powiedział - po wyroku tylko jedno zdanie: Chciałem przeprosić za ten incydent.

Babcia 7-letniego Artura, która się nim opiekuje tez zapowiada odwołanie. 24 na dobę wynosiłam go na rękach, wnosiłam na 4. piętro. Dla mnie to jest żadna kara, te 3 lata. 3 lata minie i on ma wszystko w nosie, a dziecko pod koniec marca ma następną operację, następne cierpienia- mówi kobieta.

Artur dopiero wczoraj poszedł do szkoły. Do tej pory nauczyciele przychodzili do niego do domu. Według opinii lekarzy, przed nim kilka lat rehabilitacji. O odszkodowanie za utratę zdrowia, w procesie cywilnym mają w imieniu chłopca mają walczyć też prawnicy z centrum poszkodowanych w wypadkach.