"Borkoś", czyli warszawski radni ratownik medyczny Marcin Borkowski walczy o życie w szpitalu po wypadku drogowym. Podczas jazdy na skuterze zderzył się z autem osobowym.

Do wypadku doszło w środę około godziny 17:00 w Warszawie na ul. Radzymińskiej.

Skuter Marcina Borkowskiego, znanego ratownika medycznego, zderzył się z samochodem osobowym. Ratownik w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Jak przekazała sierżant sztabowa Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji, kierowca z opla był trzeźwy, a kierowca skutera zabrany został przez zespół medyczny do szpitala.

Marcin Borkowski jest w śpiączce farmakologicznej i czeka go operacja.

"Prawdopodobnie stan @Marcin59198030 (Borkoś) jest bardzo ciężki. Jest w śpiączce. Marcin, jesteśmy z Tobą, także w modlitwie. Wracaj do zdrowia, Warszawa Cię potrzebuje!" - napisała wieczorem remiza.pl na Twitterze.

Marcin Borkowski jest ratownikiem medycznym, jako wolontariusz pomaga potrzebującym, a skuter był jego mobilnym ambulansem.

"Motoambulans jest bardzo mocno uszkodzony. W samochodzie osobowym wystrzeliły poduszki powietrzne, zniszczenia są widoczne na lewym boku i masce pojazdu" — informuje tvnwarszawa.pl.