Tuż przed 16 na gdańskim lotnisku wylądował samolot z grupą Bon Jovi na pokładzie. Kilka minut po 20, zespół wyszedł na scenę na stadionie PGE Arena. Na koncert przyjechało ponad 30-tys. osób. Na kierowców czekają jednak utrudnienia na drogach. Sprawdź jakie!

Ogromna, szeroka na 60 metrów scena, na której wystąpuje zespół, była budowana na gdańskim stadionie już od niedzieli. Jej elementy przywiozło aż 40 tirów. Do postawienia konstrukcji potrzebne były trzy dźwigi i ponad 250 osób. To jedna z dwóch scen, którą grupa ma ze sobą podczas europejskiej trasy. Bon Jovi śpiewa w Gdańsku na tle ogromnego cadillaca. Ten samochód będzie jakby jechał i gonił muzyka śpiewającego tuż przed nim - tak mniej więcej jest to zrealizowane. Efektowna scena, efektowna prezentacja i tym samym efektowny koncert - powiedział Janusz Stefański z Prestige MJM, agencji organizującej koncert. 

Bon Jovi zagra utwory z ostatniej płyty, ale także swoje największe hity. Spodziewać się można co najmniej dwu i półgodzinnego show.

Wiadomo już skąd przyjachali fani grupy na koncert do Gdańska. Łatwo to określić, bo cała sprzedaż była prowadzona za pomocą internetowego systemu. W sumie na płycie boiska i trybunach zjawiły się osoby z 33 krajów! Spora grupa przybyła z Litwy, Łotwy i Obwodu Kaliningradzkiego. Przez sieć bilety kupiło prawie 1000 mieszkających tam osób.

Rosjan w Gdańsku jest jednak dużo więcej. Sporo osób z Obwodu Kaliningradzkiego regularnie robi zakupy w Trójmieście i właśnie tutaj kupiła bilety.

Bramy stadionu dla fanów zostały otwarte od 16:30. Godzinę wcześniej miejsca mogli zajmować posiadacze biletów Diamond Circle VIP Package, Diamond Circle, Golden Circle Fast Track i Bon Jovi Fan Club. Oni mogli wejść na obiekt bramą numer 12, od strony ulicy Uczniowskiej. Reszta będzie mogła dostać się na stadion od strony ulicy Żaglowej lub ulicy Marynarki Polskiej.

O godzinie 18:30 na scenie pojawił się support, czyli zespół IRA.

Kierowcy muszą uważać na utrudnienia

Istotną zmianą dla kierowców jest zamknięcie ulicy Uczniowskiej od godziny 16:30. Po koncercie przez około 40 minut wstrzymany będzie wyjazd ze stadionowych parkingów. Wszyscy, którzy na stadion chcą wybrać się samochodami muszą pamiętać, że przy wyjeździe będą musieli zapłacić za parking 20 złotych. To opłata zarówno za parkingi przed stadionem, jak i przed siedzibą Amber Expo. Za darmo auto będzie można zostawić w centrum Gdańska, w pobliżu dworca Gdańsk Główny. Specjalny parking ma działać na Placu Zebrań Ludowych, przy skrzyżowaniu Alei Zwycięstwa i ulicy 3 maja. Poza tym, parkować będzie można w ciągu ulic Hallera, Nowej, Uczniowskiej oraz Czarny Dwór. Zobacz mapę utrudnień.

Posiadacze biletów za darmo będą mogli dojechać na stadion Szybką Koleją Miejską. Składy odjeżdżać będę ze stacji Gdańsk Główny. Pierwszy kurs ze stacji Gdańsk Główny w kierunku stadionu będzie o godzinie 17:00. Kolejne odjazdy planowane są co 20 minut aż do godziny 19:40. Po zakończeniu koncertu ze stacji Gdańsk Stadion - Expo pierwszy kurs w kierunku stacji Gdańsk Główny będzie o godzinie 23:00, a ostatni o godzinie 1:20. W dotarciu na stadion oraz odnalezieniu się na obiekcie pomagać ma uczestnikom grupa 100 wolontariuszy.