RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bliźniaczki odnalazły się po 62 latach

Publikacja: Środa, 16 lipca (22:26) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

"Po 62 latach, dwie rodziny dowiedziały się, że na porodówce łomżyńskiego szpitala zamieniono dzieci. Siostry bliźniaczki zostały rozdzielone. Jedna trafiła do obcej rodziny, a jej matce oddano inną dziewczynkę. Dopiero po latach okazało się, że ta, którą uważali za siostrę, jest osobą kompletnie obcą, a koleżanka ze szkoły - siostrą" - taką historię opisuje czwartkowy "Fakt".

Cała sytuacja miała miejsce w szpitalu św. Ducha w Łomży 15 grudnia 1950 r.

"Stanisława Jaroszewicz urodziła bliźniaczki, Hanię i Iwonę. Dzień później na świat przyszła Barbara, córka Julianny Brzozowskiej. Wtedy doszło do zamiany" - podaje dziennik i opisuje, że bliźniaczki były wychowywane przez nie swoich rodziców, a jedna z nich za siostrę bliźniaczkę miała obcą dziewczynkę. 

Matki nie zauważyły zmiany. Dopiero w 2012 roku rodzina zdecydowała się na badanie DNA, które na 100 procent potwierdziło, że Hanna i Iwona to bliźniaczki. Jak podaje "Fakt", siostry postanowiły wystąpić o odszkodowanie, ale sprawa się przedawniła. Zapowiadają jednak odwołanie.

Ponadto w czwartkowym "Fakcie":

- Rząd likwiduje podwyżki dla emerytów?

- Gołota wraca na ostatnią walkę

(abs)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: