Policjanci przerwali w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim przygotowania do organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Na zlot zjechało około 200 samochodów. Sprawa trafi do prokuratury - poinformował Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Drifty i popisy na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa - powiedział Jaroszewicz.

Na miejscu wylegitymowano kilkadziesiąt osób. Trwa ustalanie organizatorów nielegalnego zlotu. Policjanci m.in. analizują materiały na temat tego wydarzenia pojawiające się w internecie.

Do interwencji doszło wczoraj wieczorem. Policja otrzymała sygnały, że w rejonie ul. Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą odbywa się duża impreza motoryzacyjna, której atrakcją miały być uliczne wyścigi. Na miejsce wysłano kilka patroli.

Policjanci nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Kontrolowali auta i ich kierowców - powiedział Jaroszewicz.

Policjanci skierują do sądu wnioski o ukaranie za udział w nielegalnym zgromadzeniu, które odbyło się wbrew obowiązującym obostrzeniom wynikającym z sytuacji pandemicznej.