RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Blisko 100 uczniów jechało do domu zepsutym autobusem

Autor: Publikacja: Środa, 5 września (12:07) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dolnośląscy policjanci zatrzymali autobus szkolny z niesprawnymi hamulcami. Jechało nim blisko stu uczniów. Kierowca dostał mandat, policjanci zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu.

Autobus szkolny dowożący dzieci do szkoły podstawowej został zatrzymany do kontroli w Polkowicach w województwie dolnośląskim. Kontrola została przeprowadzona w ramach policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Okazało się, że jechało nim łącznie 99 osób, a pojazd był przystosowany do przewożenia w sumie 79 pasażerów. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że samochód ma niesprawny układ hamulcowy - powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu asp. Paweł Petrykowski.

Część dzieci dojechała do domu autokarem zastępczym, pozostałe zostały zabrane przez rodziców.

Kierowca autobusu został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Policjanci nie pozwolili na to, żeby pojechał dalej. Zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

W sumie podczas kontroli w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", zatrzymano pięć dowodów rejestracyjnych.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: