Od dziś można kupić bilety na pociągi PKP Intercity kursujące według nowego rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 11 grudnia. Kolejarze przekonują, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, gdy pasażerowie mieli problem z kupieniem biletu, bo rozkład zaakceptowano zbyt późno.

Czasowo ze sprzedaży wyłączone są bilety na wybrane 32 pociągi krajowe kursujące w nocy z 10 na 11 i 11 na 12 grudnia. Nie można też kupić biletów na pociągi w komunikacji międzynarodowej EuroCity Berlin Warszawa Express (Warszawa - Berlin - Warszawa) oraz EuroNight Jan Kiepura relacji Warszawa - Amsterdam - Warszawa (...) 6-8 stycznia" - poinformowała Małgorzata Sitkowska. Rzeczniczka przewoźnika zapewniła jednak, że wkrótce będzie można kupić bilety i na te połączenia.

W zeszłym roku pasażerowie mieli problem z kupieniem biletów na należące do przewoźnika pociągi TLK, objęte nieobowiązkową rezerwacją miejsc. Rozkład jazdy był zaakceptowany za późno, więc spółka nie zdążyła wprowadzić na czas zmian w systemie sprzedaży.

Kolejarze zapewniają, że w tym roku takie problemy się nie powtórzą. Rozkład jazdy został opublikowany w internecie 11 listopada, czyli miesiąc przed wejściem w życie.