"Mam traumę po PJN" - mówi w odpowiedzi na pytania słuchaczy europoseł Adam Bielan "Wychodziłem z PiS, by tworzyć lepszą opozycję wobec PO, a skończyłem w ugrupowaniu kierowanym przez Joannę Kluzik-Rostkowską, która chciała uczynić z PJN przystawkę PO i która w PO skończyła i doprowadziła PJN do zguby. Nowa formacja Gowina przystawką PO nie będzie" - zapewnia.

Nie płacę na OFE

"Nie wiem czy zostanę czy wyjdę z OFE, ale nie mam tam chyba zbyt wiele, bo gdy zostałem posłem Parlamentu Europejskiego przestałem płacić składki na ZUS i OFE. Jestem w systemie emerytalnym Parlamentu Europejskiego. Dostanę emeryturę w wieku 63 lat, o ile ten system przetrwa do tego czasu. A nie mam takiej pewności" - mówił europoseł odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM.

Komorowski - bojkot

"Mam nadzieję, że na Ukrainie nie dojdzie do rozlewu krwi. Gdyby Janukowycz podjął decyzję o tłumieniu demonstracji siłą, skazałby się na los Łukaszenki i odizolowałby się od Europy. Bronisław Komorowski powinien - jak prezydent Niemiec - zbojkotować Igrzyska w Soczi" - mówił Adam Bielan.

Europoseł mówi też o tym, czy pośle swą córkę do szkoły w wieku  6 lat i czy wierzy w oficjalną wersję opisu wydarzeń z 11.09.2001 roku.

(abs)