14 września punktualnie o 10.30 w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie wystartuje charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run. Prawie 10 000 osób weźmie w nim udział, by pomóc w zakupie protez dla siedmiorga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To trzecia edycja biegu, który do tej pory pomógł już „stanąć na nogi” dziewięciu osobom.

Poland Business Run to bieg kierowany głównie do biznesu, jednak pięcioosobową sztafetę może zgłosić każdy. Dystans to 3,8 km dla każdego uczestnika w drużynie, można przebiec lub po prostu przejść - najważniejsza jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

W tym roku impreza odbędzie się w pięciu miastach i pomoże w nich przynajmniej siedmiu osobom. Kraków Business Run pomoże Danielowi, który w wyniku wypadku, a później zakażenia gronkowcem stracił lewą nogę. Także Danusia rozpocznie tu życie z nową protezą. Poznań Business Run pobiegnie dla Piotra i Jakuba - obaj mężczyźni potrzebują protez obydwu nóg. W ramach Katowice Business Run pomoc zostanie skierowana dla Grzegorza, który stracił stopy w wyniku odmrożenia. W Łódź Business Run beneficjentem imprezy jest Tomek - wyjątkowo otwarty i pozytywnie nastawiony do życia młody człowiek, który na co dzień musi radzić sobie bez nóg i z częściową amputacją obydwu dłoni. Bieg Warszawa Business Run jest dedykowany Łukaszowi, który nogę stracił w wypadku samochodowym.

Pobiec dla tych, którzy nie mogą? Czemu nie! Już 14 września w pięciu największych miastach Polski odbędzie się Poland Business Run, czyli charytatywny bieg dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli - Poza Horyzonty. Na starcie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie pojawi się nawet 10... czytaj więcej

Wszyscy oni potrzebują protez, bez których nie mogą w pełni funkcjonować, spełniać swoich marzeń i rozwijać się zawodowo. Dlatego już po raz trzeci pracownicy firm z różnych regionów Polski udowadniają, że w biznesie nie liczą się tylko cyfry - liczy się też pomoc innym. Tak na stronach biegu piszą same drużyny: "Może i nie biegamy szybko, ale w szczytnym celu", "Biegniemy by pomóc", "Nie ma nic piękniejszego jak pomagać innym uprawiając sport i sprawiając sobie przyjemność".

Jak dodaje Jasiek Mela - Prezes Fundacji - "Z protezami jest tak jak z butami, muszą być wygodne, by można było w nich chodzić cały dzień. Jeśli są ciężkie, powodują ból i otarcia nie jesteśmy w stanie sprawnie funkcjonować. Poland Business Run daje szansę na lepsze życie - protezy, które otrzymają beneficjenci biegu są dostosowane do potrzeb konkretnej osoby. Dzięki nim będą mogli zacząć pracować i realizować swoje marzenia".

(acz)