Od wczoraj, po opadach śniegu, utrzymują się tam fatalne warunki. Ruch był momentami zablokowany, bo na śliskiej zaśnieżonej jezdni ciężarówki miały trudności z przejazdem. Rano zdecydowano o czasowym wstrzymaniu ruchu ciężarówek przez miasto od strony Warszawy. Aby rozładować ruch - policja będzie konwojowała kolumny tirów przez obwodnicę.
Policja poinformowała także, że odblokowana została droga krajowa nr 19 z Białegostoku do polsko-białoruskiego przejścia w Kuźnicy. Problemy z przejazdem były za Sokółką. Tiry miały tam kłopoty z podjazdami. Nadal jednak są wstrzymane odprawy ciężarówek wjeżdżających do Polski na przejściu w Kuźnicy. Odprawy zostaną wznowione w momencie, kiedy droga będzie przejezdna.