Dzięki dotacji z budżetu województwa oraz Ministerstwa Zdrowia szpital zakupi nowoczesny rezonans magnetyczny oraz przystosuje pomieszczenia do jego działania. Po uruchomieniu pracowni pacjenci nie będą już musieli czekać pół roku na badanie w innych placówkach. Rezonans umożliwi szpitalowi wczesne wykrywanie nowotworów i wyeliminuje zagrożenia związane z działaniem szkodliwych promieni rentgenowskich. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 13 milionów złotych.
Białostockie Centrum Onkologii oprócz dotacji na pracownię rezonansu magnetycznego otrzyma również z budżetu województwa 48 tysięcy złotych na poprawę badań nowotworów piersi i jelita grubego.
Zarząd Województwa Podlaskiego podczas ostatniej sesji zajął się również problemem zadłużenia szpitala wojewódzkiego. Odroczono terminy spłat jednej z pożyczek w wysokości 7 mln zł, udzielonej tej placówce w roku 2009. Pierwsza rata pożyczki, wynosząca 2 mln zł, powinna być spłacona do 30 listopada. Marszałkowie przedłużyli termin tej i następnych rat o rok. Pożyczka zostanie spłacona w całości do końca listopada 2016 roku.
Białostockie Centrum Onkologiczne będzie miało rezonans
Pacjenci Białostockiego Centrum Onkologicznego już niedługo nie będą musieli zapisywać się na rezonans magnetyczny do innych ośrodków. Szpital otrzymał pieniądze na własną pracownię.
Tagi:
szpital