RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Białostockie Centrum Onkologiczne będzie miało rezonans

Autor: Publikacja: Środa, 9 października (09:51) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Pacjenci Białostockiego Centrum Onkologicznego już niedługo nie będą musieli zapisywać się na rezonans magnetyczny do innych ośrodków. Szpital otrzymał pieniądze na własną pracownię.

Dzięki dotacji z budżetu województwa oraz Ministerstwa Zdrowia szpital zakupi nowoczesny rezonans magnetyczny oraz przystosuje pomieszczenia do jego działania. Po uruchomieniu pracowni pacjenci nie będą już musieli czekać pół roku na badanie w innych placówkach. Rezonans umożliwi szpitalowi wczesne wykrywanie nowotworów i wyeliminuje zagrożenia związane z działaniem szkodliwych promieni rentgenowskich. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 13 milionów złotych.

Białostockie Centrum Onkologii oprócz dotacji na pracownię rezonansu magnetycznego otrzyma również z budżetu województwa 48 tysięcy złotych na poprawę badań nowotworów piersi i jelita grubego.

Zarząd Województwa Podlaskiego podczas ostatniej sesji zajął się również problemem zadłużenia szpitala wojewódzkiego. Odroczono terminy spłat jednej z pożyczek w wysokości 7 mln zł, udzielonej tej placówce w roku 2009. Pierwsza rata pożyczki, wynosząca 2 mln zł, powinna być spłacona do 30 listopada. Marszałkowie przedłużyli termin tej i następnych rat o rok. Pożyczka zostanie spłacona w całości do końca listopada 2016 roku.

Źródło: RMF FM
Tagi: szpital

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: