RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Biało-czerwona flaga na Wawelu

Publikacja: Poniedziałek, 4 maja (13:31) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Na Zamku Królewskim na Wawelu zawisła biało-czerwona flaga. Wciągnięto ją na masz na Baszcie Senatorskiej. Petycję o zawieszenie flagi z narodowymi barwami już na stałe na Wzgórzu Wawelskim podpisało trzy tysiące osób.

Tradycja była taka, jak jest w całej Polsce i która wynika z przepisów. Flagę zawiesza się tylko na specjalne okazje. I tak było od zawsze, od okresu przedwojennego. Zmiana tej sytuacji wymagała wyjaśnienia wszystkich jej aspektów - tłumaczy w rozmowie z reporterem RMF FM profesor Jan Ostrowski dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Wyraża dumę narodową. Świadczy o tym, że możemy być dumni z naszych barw. Biało-czerwona flaga prezentuje się pięknie. Pięknie wygląda - mówią turyści i mieszkańcy Krakowa.

(ug)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: