Tradycja była taka, jak jest w całej Polsce i która wynika z przepisów. Flagę zawiesza się tylko na specjalne okazje. I tak było od zawsze, od okresu przedwojennego. Zmiana tej sytuacji wymagała wyjaśnienia wszystkich jej aspektów - tłumaczy w rozmowie z reporterem RMF FM profesor Jan Ostrowski dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.
Wyraża dumę narodową. Świadczy o tym, że możemy być dumni z naszych barw. Biało-czerwona flaga prezentuje się pięknie. Pięknie wygląda - mówią turyści i mieszkańcy Krakowa.
(ug)