RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bezrobocie spadło w lipcu do 11,4 proc.

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Resort pracy szacuje, że bezrobocie w lipcu wyniosło 11,4 proc. - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak. W stosunku do czerwca oznacza to spadek liczby ludzi niepracujących o 0,2 pkt proc. Fedak zastrzegła jednak, że w kolejnych miesiącach należy się wzrostu bezrobocia.

Liczba bezrobotnych na koniec lipca wyniosła 1 mln 814 tys. 200 osób. Jak powiedziała Fedak, spadek bezrobocia w lipcu jest wynikiem podejmowania prac sezonowych.

Jej zdaniem, w kolejnych miesiącach należy raczej spodziewać się wzrostu bezrobocia. Będzie to spowodowane zakończeniem prac sezonowych oraz rejestracją absolwentów i studentów.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: