Co najmniej miesiąc potrwają wyliczenia potrzebne do projektu zwolnienia z opłat za przejazd autostradowymi obwodnicami miast. Warto przypomnieć, że tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich minister Cezary Grabarczyk zapowiedział, że ma już gotowy projekt nowelizacji ustawy.

Gdy reporter RMF FM próbował umówić się z szefem resortu infrastruktury na spotkanie w sprawie obwodnic, minister był bardzo zajęty. Dzisiaj jednak pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej przy okazji podpisania przez władze Warszawy umowy na dofinansowanie do budowy mostu.

Najpierw Cezary Grabarczyk zaprzeczył temu, że łatwiej go spotkać przy podpisywaniu umów, niż gdy musi się z czegoś tłumaczyć. Następnie próbował przekonać, że obietnicy dotyczące obwodnic wcale nie były wyborcze, bo projekt ustawy był, ale kij w mrowisko włożył Jacek Rostowski.

Minister Grabarczyk tłumaczy, że obwodnice wyborcze nie były

Podobno, mimo złożonych tuż przed wyborami obietnic o zwolnieniu kierowców z opłat za przejazd autostradami wokół aglomeracji pojawiły się wątpliwości i resort musi ponownie przygotować wyliczenia. Warto przypomnieć, że owe wyliczenia zgodnie z zapewnieniami Cezarego Grabarczyka i Grzegorza Schetyny były już gotowe przed wyborami.

Obietnica Cezarego Grabarczyka