RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bez hamulców i świateł na łysych oponach

Publikacja: Piątek, 24 stycznia (17:20) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Inspektorzy z dolnośląskiego ITD zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca był w trasie między Łodzią a Długołęką. Po drodze miał zabrać ładunek palet z miejscowości Skarbimierz. Pojazd trafił jednak na parking, a kierowca dostał mandat w wysokości trzech i pół tysiąca złotych.

Brak dowodu rejestracyjnego okazał się tylko początkiem bardzo długiej listy wykroczeń i złamanych przepisów. Brak badań technicznych, nieszczelny układ hamulcowy, brak świateł stopu, zepsute kierunkowskazy, światła drogowe i cofania. W dodatku łyse opony naczepy i zepsuty tachograf.

Kierowca nie miał też ważnych badań lekarskich, ubezpieczenia naczepy i szkoleń uprawniających do przewodu ładunków. 

Ciężarówka trafiła na parking, a kierowca dostał mandaty na kwotę trzech i pół tysiąca złotych!

źródło ITD, Grzegorz Kwolek

 

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: