W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie liderów partii na temat projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała rzecznik klubu Beata Mazurek. Według niej prace nad projektem mogą ruszyć na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

W przyszłym tygodniu marszałek Kuchciński zaprosi liderów partii politycznych, aby przyszli na spotkanie i aby odbyła się dyskusja na temat propozycji, którą my złożyliśmy. Następnie ta ustawa będzie w normalnym trybie procedowana przez Sejm - mówiła Mazurek na briefingu w Sejmie. Dopytywana o termin spotkania powiedziała, że na pewno odbędzie się w przyszłym tygodniu, nie wskazała jednak konkretnej daty. Sądzę, że po tym spotkaniu, na być może kolejnym posiedzeniu Sejmu będziemy chcieli procedować naszą ustawę o TK, jeśli oczywiście będzie taka decyzja Konwentu - dodała.

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 11-13 maja.

PiS złożył w piątek w Sejmie projekt ustawy o TK. Według projektu m.in. rozprawa w pełnym składzie wymagałaby udziału co najmniej 11 z 15 sędziów, a zasada rozpatrywania spraw według kolejności wpływu nie dotyczyłaby m.in. wniosków ws. ustawy o TK.

(mn)