RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Będzie referendum w sprawie lasów?

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

W najbliższym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o referendum w sprawie Lasów Państwowych i obrotu ziemią przez cudzoziemców - informuje "Gazeta Polska codziennie".

Pod ideą organizacji takiego głosowania podpisało się ponad 1,8 mln obywateli. Termin referendum ma być równoczesny z wyborami do samorządu.

Polacy mieliby odpowiedzieć na dwa pytania. Jedno dotyczyłoby utrzymania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych. Drugie odnosiłoby się do ograniczeń w sprawie obrotu polską ziemią przez obcokrajowców do momentu, aż Polacy osiągną 80 proc. średnich zarobków w państwach starej Unii.

(jad)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: