Beata Szydło - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera - zaproponowała rozszerzenie listy pytań, na które będą odpowiadać Polacy we wrześniowym referendum. "Zgłaszam dziś propozycję, i na początku przyszłego tygodnia taki wniosek zostanie złożony, żeby postawić dodatkowe pytania o to, czy Polacy mają mieć obniżony wiek emerytalny, czy dzieci 6-letnie powinny pójść do szkoły i co z polskimi lasami. I te pytania postawię" - powiedziała posłanka podczas konwencji w Bełchatowie.

Zapewne usłyszycie państwo, że się nie da, że nie można. A ja mówię, że się da i że można - powiedziała wiceszefowa PiS Beata Szydło.

6 września odbędzie się referendum, w którym Polacy - zgodnie z inicjatywą prezydenta Bronisława Komorowskiego - odpowiadać mają na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

(mn)