RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bakterie e-coli w wodzie w dwóch powiatach województwa podkarpackiego

Publikacja: Sobota, 7 października (11:26) Aktualizacja: Sobota, 7 października (11:00)

​Ostrzeżenie dla mieszkańcy powiatów leskiego i bieszczadzkiego w woj. podkarpackim. Woda z wodociągu Huzele nie nadaje się do spożycia. Wykryto w niej niebezpieczne bakterie coli - informuje dziennikarz RMF FM Marek Wiosło.

Sytuacja może wrócić do normy w poniedziałek, gdy będą znane wyniki najnowszej kontroli sanepidu.

Do tego czasu woda będzie dowożona beczkowozami.

Laseczkę zgorzeli gazowej wykrył w wodzie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ustrzykach Dolnych. 

Woda jest niebezpieczna dla zdrowia - nie należy myc nią naczyń. Można ją wykorzystywać do celów sanitarnych. 

W przypadku wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.

(ph)

Źródło: RMF FM
Tagi: woda

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: