Sytuacja może wrócić do normy w poniedziałek, gdy będą znane wyniki najnowszej kontroli sanepidu.
Do tego czasu woda będzie dowożona beczkowozami.
Laseczkę zgorzeli gazowej wykrył w wodzie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ustrzykach Dolnych.
Woda jest niebezpieczna dla zdrowia - nie należy myc nią naczyń. Można ją wykorzystywać do celów sanitarnych.
W przypadku wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego należy niezwłocznie zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.
(ph)