14 osób zostało poszkodowanych, a dziewięć trafiło do szpitala po tym, jak samochód wjechał w grupę pielgrzymów. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zawady w powiecie kłobuckim. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Stan rannych jest stabilny, a życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Główne obrażenia to otarcia, dwie osoby mają złamania. 

Według wstępnych informacji za kierownicą samochodu siedział kierownik pielgrzymki. Mężczyzna był trzeźwy.

Grupa, w którą wjechał samochód, to część pieszej pielgrzymki z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Ok. 400-osobowa grupa podzielona na osiem mniejszych wyruszyła 1 sierpnia ze Skrzatusza. Po przejściu ok. 450 km pątnicy na miejsce dotrą w sobotę.

Raczyński przekazał, że droga wojewódzka nr 491 w Zawadach, gdzie doszło do wypadku, jest już przejezdna; pielgrzymi ruszyli w dalszą trasę.

Sierpień to okres szczytu pielgrzymkowego. W tym czasie na Jasną Górę zmierzają grupy ze wszystkich regionów Polski. W najbliższych dniach - poprzedzających przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - do Częstochowy dotrą tysiące pątników.

(mal)