Na wniosek warszawskiej prokuratury aresztowano matkę noworodka, którego ciało znaleziono w lipcu w altanie śmietnikowej w stolicy. Ustalono, że dziecko urodziło się żywe. Aleksandrze R. grozi do 5 lat więzienia.

W wyniku czynności prokuratury i policji, zatrzymano matkę dziecka, 23-letnią Aleksandrę R. Przedstawiono jej zarzut dzieciobójstwa. Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Sąd wydał decyzję o aresztowaniu jej na 3 miesiące - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów. Oględziny zwłok nie wykazały żadnych obrażeń zewnętrznych. Ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie wynika, że dziewczynka urodziła się żywa. Biegli nie byli w stanie stwierdzić jednak przyczyny zgonu, dlatego będą przeprowadzone dodatkowe badania. Zabezpieczono materiał DNA.

Zgodnie z kodeksem karnym, matce, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.