Zarzuty uprowadzenia i gwałtu ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 21-latek z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie tych przestępstw na 8-latce z Bierzwnika (woj. zachodniopomorskie). Kolejny zarzut dotyczy prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości. Grozi mu co najmniej pięć lat więzienia – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim Roman Witkowski. W niedzielę mężczyzna został też tymczasowo aresztowany.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował tymczasowo 21-letniego mężczyznę na trzy miesiące.

21-letni Grzegorz Sz. w sobotę późnym wieczorem został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Nie jest wykluczone, że może być odpowiedzialny za inne tego typu przestępstwa. Trwają ustalenia w tej sprawie - powiedział Witkowski.

W sprawie zatrzymane zostały jeszcze dwie osoby - zdradza rzecznik prokuratury okręgowej w Gorzowie Wlkp. w rozmowie z dziennikarką RMF MAXXX Dorotą Wleklik. Osoby te są podejrzewane o utrudniania postępowania.

Z uwagi na charakter sprawy śledztwo jest prowadzone przez policję pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Kryminalni poszukują jeszcze samochodu, którym poruszał się sprawca uprowadzając 8-latkę w Bierzwniku. To dostawczy opel movano.

Do uprowadzenia doszło w miniony czwartek. Dziewczynka wracając ze szkoły wsiadała do samochodu nieznanego mężczyzny. Ten wyjechał z nią z Bierzwnika i po drodze do Dobiegniewa w Lubuskiem, gdzie ją potem wysadził, miał dokonać gwałtu na dziewczynce.

Policja zatrzymała podejrzanego w sobotę nad ranem w miejscu jego zamieszkania. W akcji brali udział antyterroryści.


(j.)