Stan zdrowia Andrzeja Turskiego (70 l.) nadal jest poważny, ale się poprawia. Jak dowiedział się Fakt, byłemu prowadzącemu „Panoramy” wróciło krążenie, a lekarze rozważają operację, która usprawniłaby pracę serca prezentera. Dlatego jego bliscy apelują o oddawanie krwi na rzecz Turskiego.

Z nieoficjalnych informacji Faktu wynika, że dziennikarz nadal nie oddycha samodzielnie, ale lekarze cieszą się, ponieważ Turskiemu wróciło krążenie. Dlatego też planują zabieg wstawienia stentu.

To taka sprężynka, która przywraca drożność naczyniom krwionośnym. Jest stosowana w chorobach niedokrwiennych serca - zdradza Faktowi lekarz ze szpitala, w którym przebywa Andrzej Turski.

Stan pacjenta nieznacznie się poprawił i rokowania są lepsze - dodaje.

Właśnie z powodu planowanego zabiegu bliscy pana Andrzeja proszą o zgłaszanie się do punktu krwiodawstwa i oddawanie krwi na rzecz dziennikarza. Bardzo możliwe, że operacja zostanie przeprowadzona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Niestety były prezenter w tym roku spędzi je w szpitalu. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia. Turski pokonał już dwukrotnie raka. Wierzymy, że z tą chorobą też sobie poradzi!