Andrzej Duda nie może się przeprowadzić do Pałacu Prezydenckiego, bo nie rozpoczął się tam remont - pisze "Fakt". Duda w czwartek 6 sierpnia obejmie urząd prezydenta.

Jak mówi Joanna Trzaska-Wieczorek, rzeczniczka prezydenta Bronisława Komorowskiego, w Pałacu Prezydenckim nie są prowadzone żadne prace remontowe. A to - jak podkreśla "Fakt" - oznacza, że prezydenckie apartamenty, w których chce zamieszkać Duda z małżonką Agatą, nie nadają się do tego, by się tam wprowadzić. Z relacji osób, które widziały, w jakim są stanie, wynika bowiem, że nie obejdzie się bez odmalowania i odnowienia łazienki - pisze "Fakt".

Teraz prezydent-elekt mieszka w trzypokojowym apartamencie w hotelu Belwedere Klonowa należącym do kancelarii prezydenta. Czy po zaprzysiężeniu Dudowie nie zmienią adresu i będą pierwszą w historii parą prezydencką mieszkającą w hotelu? Jak ustalił "Fakt", w grę wchodzi jeszcze jedna opcja: do czasu odświeżenia apartamentu prezydenckiego pierwsza para może na jakiś czas wprowadzić się do niewielkiego mieszkania wydzielonego w Pałacu Prezydenckim nieopodal apartamentów prezydenta.

A w dzisiejszym wydaniu "Faktu" także mapa sanatoriów i uzdrowisk południowej Polski. Znajdziecie tam m.in. dane kontaktowe placówek, wykaz leczonych chorób i schorzeń oraz mapę z siecią nowych dróg krajowych i autostrad.

(mpw)